slider 3 1200x450
slider 3 1200x450
zspas
slider_5-1200x450
Shadow

Projektový týden VINOBRANÍ

Ilustrační obrázek příspěvku

Třetí týden v tomto školním roce se ve třídě VII. B nesl v duchu (pro nás místní obyvatele dobře známém období) VINOBRANÍ.
Začátkem týdne si starší děti kolektivně vyrobily velký hrozen, který potiskaly korkovou zátkou namočenou v temperové barvě. Mladší děti následně další dny lepily zelené kuličky krepového papíru na čtvrtku a tím si procvičily jemnou motoriku a prostorovou orientaci. Ostatní pak s použitím prsových barev barvily předtištěný hrozen na papíře a tím si procvičovaly hmat a seznámily se s touto výtvarnou technikou. Po celou dobu si děti nosily do třídy ke svačině hroznové víno, kde ochutnávaly různé chutě (sladké, kyselé) a zjišťovaly informace, jaké druhy a barvy hrozen může mít.
Poslední den projektového týdne děti s nadšením pozorovaly z oken vznikající konstrukce pouťových atrakcí.