Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /web/htdocs2/zsp_melnikcz/home/www/wp-content/plugins/wp-popups-lite/src/includes/class-rules.php on line 1040
slider 3 1200x450
slider 3 1200x450
zspas
slider_5-1200x450
Shadow

25. 10. a 26. 10. 2021 ředitelské volno - 27. 10. 2021 podzimní prázdniny - 28. 10. 2021 státní svátek - 29. 10. 2021 podzimní prázdniny

Dýňování v přípravném stupni

Dýňování v přípravném stupni má již čtyřletou tradici, a proto jsme nemohli na tuto krásnou činnost letos zapomenout. Děti odřízly s pomocí pedagoga a paní asistentky tzv. pokličku kolem stopky dýně. Poté si pusu, nos a oči děti předkreslily lihovým popisovačem. Pak už se jen dlabalo lžícemi, vykrajovalo nožíky a odpadový materiál se kupil do připravených nádob. Děti se při této činnosti naučily zacházet s pinzetou, přenášet lžičkou semínka dýně a přitom je nevysypat, anebo poznat rozdíl mezi velkou a malou dýní. Nadcházející den d ěti zdo bily prstovými barvami předkreslené černobílé dýně a byly jim rozdány pracovní listy, kde rozvíjely zrakové vnímání a koordinaci ruky a oka. Dětem se v rámci pohybové výchovy velmi zalíbila hra „Na strašidla“, která se každý den hrála na koberci. Ke konci týdne byly dětem rozdány omalovánky, při kterých si rozvíjely znalosti v oblasti barev a grafomotoriky. Dýně zdobí naší třídu u dveří, kde je děti každý den pozorují, zda jejich tvař stále zdobí úsměv, anebo se na ně mračí.