slider 3 1200x450
slider 3 1200x450
zspas
slider_5-1200x450
Shadow
Od 1. 9. 2022 přijmeme asistenta pedagoga na 20 hodin týdně (0,5 úvazku).. Požadované vzdělání - maturitní zkouška podmínkou

Vánoce PS

Řemeslo zdobení perníčků sahá až do dávné historie. Archeologové nalezli tyto sladké pochoutky již v egyptských hrobkách, ale svoje místo měl perník již v antice. Perníky byly původně jednoduché placičky, které se vyráběly pomocí různých formiček, nejprve z pálené hlíny a později ze dřeva. Předvánoční čas se v přípravném stupni využil různými aktivitami v duchu vánoc a to od zdobení perníčků a vánočního stromku až po výzdobu oken. Jelikož je vánoční strom na Náměstí Míru letos nazdoben moc hezky, rozhodli jsme se, že budeme naše činnosti směřovat právě do oblasti zdobení v n a&scaron ;i třídě. Šikovná paní asistentka přinesla jednoho dne polevu a stačilo jen trochu motivace, přičemž za malou chvíli děti držely zdobící pytlíky s polevou a začaly krášlit čerstvě upečené perníčky. Tradičně jako vloni, tak i letos, děti spíše ochutnávaly, než zdobily, ale užili jsme si všichni mnoho legrace. To jsme ještě netušili, že druhý den po zdobení perníčků, dostaneme od jedné hodné maminky vánoční stromek. Šikovný pan školník dal stromeček do stojánku a děti začaly věšet koule a jiné ozdoby, které si přinesly za domácí úkol. Musím všechny děti pochválit za hezké nazdobení vánočního stromečku. Ježíšek bude určitě moc r& aacute;d , že pod tak pěkný stromek bude moci naskládat vánoční dárečky. Chtěl bych za přípravný stupeň poděkovat všem rodičům za spolupráci a podporu v roce 2017 a budeme se všichni těšit na rok následující…

[cws_gpp_images_by_albumid theme=grid id=“6500989125826178417″]