slider 3 1200x450
slider 3 1200x450
zspas
slider_5-1200x450
Shadow
Od 1. 9. 2022 přijmeme asistenta pedagoga na 20 hodin týdně (0,5 úvazku).. Požadované vzdělání - maturitní zkouška podmínkou

Co se děje v úlu – projektový týden II. C

Venku se již jaro chýlí ke svému konci, přesto včelky poletují i v těchto dnech a opylují květy různých barev a vůní. V přípravném stupni proto první týden v červnu proběhl projekt s název „Co se děje v úlu“.
Děti se již od počátku týdne seznámily se včelou medonosnou a s prostředím, kde se vyskytuje. Nejdříve vybarvily omalovánky se včelou, poslechly si, jaký včela vydává zvuk z multimediálního CD, a zahrály si pohybovou hru, kdy včela přelétá z květiny na květinu. Při výtvarných činnostech děti pracovaly z bublinkovou fólií, kdy její specifický tvar otiskly na bílou čtvrtku a za pomocí paní asistentky dokreslily včelí úl a jeho obyvatelky. Další dny si děti prohlédly včelí plást a speciální oblek, kteří nosí včelaři na sobě a mají tak bezpečný přístup ke včelám a úlům bez jediného žihadla.
Společná fotografie se včelařem byla poslední tečkou a zakončením tohoto projektového týdne, který se dětem moc líbil a odnesly si z něho mnoho zážitků a pěkných vzpomínek.