slider 3 1200x450
slider 3 1200x450
zspas
slider_5-1200x450
Shadow

Barevný den

pro více fotek klikni na obrázek

pro více fotek klikni na obrázek

Dne 23.2.2017 proběhl ve třídě IV.B projekt s názvem Barevný den. Zaměřili jsme se na 4 základní barvy (žlutá, červená, modrá, zelená), které jsme se prostřednictvím různých činností snažili poznávat a rozlišovat. Všichni jsme si oblékli červená trika a začali s vybarvováním obrázků příslušnými pastelkami (jablíčko červeně, strom zeleně, sluníčko žlutě…). Poté jsme se rozhýbali vyhledáváním různých předmětů (hračky, pomůcky a ostatní předměty ve třídě) podle zadaných barev, které jsme pokládali na příslušné, stejně barevné podložky. Následně proběhlo společné třídění a navlékání barevných korálků (každý žák jednu barvu). Také jsme si zahráli známou hru na poznávání barev Čáp ztratil čepičku. Po svačině nás čekala procházka, během které jsme hledali zelené domy. Pár se nám jich podařilo objevit a tím náš projektový den skončil.

L. Jásková – TU