slider 3 1200x450
slider 3 1200x450
zspas
slider_5-1200x450
Shadow

Hipoterapie

Ve čtvrtek 29. září jsme se vypravili do Zooparku Zelčín, kde se uskutečnilo první setkání v rámci hipoterapie a zooterapie pod vedením paní Laubové. Při čekání na koníky si děti v areálu prohlédly například ovce romanovské, kozy kamerunské, fretky domácí, rozrostlou rodinku morčat domácích a zvědavého primáta chovu makak rhesus.
Poté už děti mohly nasedat na vyvolené koně, které občas více zajímala ochutnávka šťavnatých travnatých porostů. Žáci během hodiny a půl v přibližně patnáctiminutových intervalech absolvovali jízdu na koňském hřbetu. Ježdění bylo doplněno terapeutickým cvičením, které vede k celkovému uvolnění a motivaci k pohybové aktivitě.
Takto prožité slunečné dopoledne příznivě ovlivnilo náladu a spokojenost našich dětí.