slider 3 1200x450
slider 3 1200x450
zspas
slider_5-1200x450
Shadow
Od 1. 9. 2022 přijmeme asistenta pedagoga na 20 hodin týdně (0,5 úvazku).. Požadované vzdělání - maturitní zkouška podmínkou

Chlupáč pomáhá dětem – canisterapie

Od září 2015 ve třídě SP4 (Cukrovarská ulice) probíhá canisterapie a to díky výtěžku z charitativního běhu, který v čele se studentkami mělnického gymnázia zorganizovala obec Hostín. Díky tamním nadšencům a lidem dobré vůle jsme mohli našim dětem zajistit pravidelnou canisterapii, která bude probíhat během celého školního roku 2015/2016.

Tímto také děkuji paní Jitce Hořákové, která k nám dojíždí s úžasným pejskem plemene lapinkoira. Tento přítulný chlupáč se stal naším kamarádem, na kterého se, nejen děti, vždy velmi těší. Pro zpestření našich setkání paní Hořáková již několikrát přivezla i svého čínského chocholatého psa. Canisterapie vždy trvá přibližně 1 hodinu, s menšími přestávkami pro protažení a proběhnutí našeho psího terapeuta. Nejprve se snažíme pejska k dítěti položit tak, aby se ho dotýkalo co možná největší plochou svého těla a v této poloze je potřeba setrvat co nejdéle.

U dětí dochází k navození příjemných pocitů, kdy vnímají dech pejska, jeho pohyby, vibrace, jemnost srsti. Mělo by docházet k prohřátí těla, zejména končetin, což v případě zvýšeného svalového napětí způsobí jejich uvolnění. K tomu všemu si pouštíme tichou, relaxační hudbu a je fajn i lehké přítmí v místnosti. Nakonec si s pejskem pohrajeme, pomazlíme, sem tam mu dopřejeme nějakou tu mlsku a je nám všem krásně.

[shashin type=“albumphotos“ id=“57″ size=“small“ crop=“y“ columns=“4″ caption=“y“ order=“date“ position=“center“]