slider 3 1200x450
slider 3 1200x450
zspas
slider_5-1200x450
Shadow
Od 1. 9. 2022 přijmeme asistenta pedagoga na 20 hodin týdně (0,5 úvazku).. Požadované vzdělání - maturitní zkouška podmínkou

Lhotka 2014

[shashin type=“photo“ id=“257″ size=“small“ columns=“max“ order=“user“ position=“left“ crop=“y“]

V termínu od 15. 9. do 19. 9. 2014 se uskutečnil projektový týden žáků Základní školy praktické Mělník s názvem „Týden zdraví v Polabí aneb zdravě jezme, cvičme spolu, kila půjdou hravě dolu.“ Pobyt se konal v Turistické základně Lhotka u Mělníka. Krásné slunečné počasí nám umožnilo prožít týden plný zábavy, her, tance, sportu, ale i poučení. Ve spolupráci s Městskou policií Mělník pod vedením zkušeného lektora pana Petra Limprechta a jeho zdatného pomocníka, jsme se učili sebeobraně. Zdravým a nezdravým potravinám bylo věnováno jedno odpoledne. Za poznáním BIO chovu koz a BIO potravin jsme navštívili KOZÍ FARMU – NOVÝ DVŮR. Děti se seznámily s chovem koz a měly možnost ochutnat mléko, syrovátku a různé druhy kozích sýrů. Také jsme se vydali za turistikou a poznáním fauny a flory CHKO Kokořínsko v doprovodu nám již známé paní Holubové, která nám připravila různé úkoly v pracovních listech. Cílem naší pěší turistiky byla trasa ze Mšena na skalní útvar „Pokličky.“ Jeden večer jsme poseděli u táboráku, opekli uzenky a taky se trochu báli na stezce odvahy, kterou jsme absolvovali s menším či větším strachem. Paní Mudr Černochová nás seznámila s nemocemi způsobenými poruchami příjmu potravy, se zdravou životosprávou a důležitostí pohybu pro naše zdraví.

[shashin type=“photo“ id=“262″ size=“small“ columns=“max“ order=“user“ position=“right“ crop=“y“]

Upozornila nás na nebezpečí užívání návykových látek a drog. Pod heslem „Sportem ku zdraví, buď fit“ jsme prožili příjemné odpoledne plné netradičních sportů a těšili se z dobrých výkonů. Navštívili jsme operační středisko VEOLIA a.s. KLADNO, kde jsme byli seznámeni s cestou vody ke spotřebiteli a od něj. Dále jsme pokračovali na čistírnu odpadních vod v Tuchlovicích a přehradní nádrž Klíčavu. Zde jsme měli možnost se podívat do vnitřní části hráze a vyslechnout si výklad pana hrázného. Po návratu na základnu do Lhotky na nás čekal renomovaný „Kuchař Fíďa s.r.o.“ který nám připravil zdravé menu o čtyřech chodech. Večerní představení Křižíkovy fontány v Praze bylo závěrečnou tečkou za našim pobytem.

Tento krásný týden jsme si mohli dopřát díky grantovému řízení projektů sociální prevence vyhlášené Městským úřadem Mělník.

[shashin type=“albumphotos“ id=“13″ size=“small“ crop=“y“ columns=“4″ caption=“y“ order=“date“ position=“center“]